HPV Virüsü Tedavisi
Genital siğillere kesin çözüm

HPV Virüsü Tedavisi

Genital siğillere kesin çözüm

Cin1 2 3 Tedavi Edilmez İse

Cin1 2 3 Tedavi Edilmez İse

Cin1 2 3 Tedavi Edilmez İse, Cin Ameliyatı, Tedavisi, Cin 1 2 3 Nedir?, Doğal Tedavisi, Kurtulanlar, Kadınlar da herpes, Erkeklerde HPV virüsü, Genital siğiller bitkisel tedavisi.

Cin1 2 3 Tedavisi Edilmez İse: CIN 1, CIN 2 veya CIN 3 tespit edildiğinde Bethesta sistminde ; LSIL, HSIL acilen zaman kaybetmeden gerekli tanısal ileri tetkikler yapılmalı ve cin 1, cin 2, cin 3 hemen tedavi edilmelidir. Bazı durumlarda CIN 1 2 3 tedavi edilmeksizin doğal seyrine bırakıldığında hem gerileyerek ortadan kaybolma, hem aynı kalma, hem de ilerleyerek kansere dönüşme olasılığı vardır.

Genel olarak söylemek gerekirse CIN‘ in şiddeti arttıkça gerileyerek ortadan kalkma olasılığı azalır, kansere dönüşme olasılığı ise gittikçe artar.

Cin1 2 3 Tedavi Edilmez İse

Hastalığın nasıl davranacağını önceden belirlemek mümkün olmamakla beraber HPV varlığının en önemli etkileyici faktör olduğunu göz önünde bulundurarak, tedavi edilmeden bırakıldığında CIN I olgularının % 40-60’ın kendiliğinden gerilediği, CIN III olgularının ise % 40’ının kansere dönüştüğü tahmin edilmektedir. HPV tipi ve varlığı tüm bu oranları değiştirebilen en önemli faktördür.

CIN ile birlikte HPV var ise maalesef kansere dönüşüm daha fazla ve daha hızlı olabilmektedir.

Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır. 

Bir önceki yazımız olan Cin1 Belirtileri başlıklı makalemizde CIN I Hafif, CIN I LSIL ve CIN II HSIL hakkında bilgiler verilmektedir.

You might be interested in …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.